Univerzální kabely

Kabely vyvinuté především pro závěsnou instalaci, ovšem s možností přímého přechodu do země, případně i pro pokládku pod vodu. Univerzální kabely jsou prověřený systém závěsných kabelů používaný po celé Evropě již 20 let.
Celý systém je navržen pro jednoduchou a rychlou instalaci a vysokou spolehlivost provozu.

Univerzální kabely

Kabely vyvinuté především pro závěsnou instalaci, ovšem s možností přímého přechodu do země, případně i pro pokládku pod vodu. Univerzální kabely nkt cables AB jsou prověřený systém závěsných kabelů používaný po celé Evropě již 20 let. Tento systém je tvořen kabely a příslušenstvím pro instalaci a upevnění na podpěrné body. Celý systém je navržen pro jednoduchou a rychlou instalaci a vysokou spolehlivost provozu. Univerzální kabelový systém rovněž velice dobře odolává pádům stromů do vedení. Pro Univerzální kabely existují kabelové soubory od všech významných výrobců – nkt cables, Cellpack, Ensto, Tyco, Prysmian.

AXCES 3x70/25

AXCES 3×70/25 12,7/22kV

Třížilový univerzální kabel, určený pro instalaci pod zem, pod vodu a jako závěsný kabel. Konstrukce kabelu je samonosná s hliníkovým vodičem, měděným stíněním z drátků a společným PE pláštěm. Kabel AXCES je vyráběn v průřezech 3×70 a 3x95mm2.

 

 
FXCEL 3x16/10

FXCEL 3×16/10 12,7/22kV

Třížilový univerzální kabel, určený pro instalaci pod zem, pod vodu a jako závěsný kabel. Konstrukce kabelu je samonosná s měděným slaněným vodičem, měděným stíněním z drátků a společným PE pláštěm. Kabel FXCEL je vyráběn v průřezu 3x16mm2.

 

 
EXCEL 3x10/10

EXCEL 3×10/10 12,7/22kV

Třížilový univerzální kabel, určený pro instalaci pod zem, pod vodu a jako závěsný kabel. Konstrukce kabelu je samonosná s měděným plným vodičem, měděným stíněním z drátků a společným PE pláštěm. Kabel EXCEL je vyráběn v průřezu 3x10mm2.

 

 
ECH 14

Nosná svorka ECH14

Svorka ECH14 s max. zátěží 14kN je určená pro univerzální kabely EXCEL, FXCEL a AXCES. Svorka umožňuje rychlou instalaci kabelu protažením přes integrovanou kladku. Kabel je fixován přes elastomerové vložky různých velikostí, dle průměru kabelu.

 

 
ECH 12

Nosná svorka ECH12

Svorka ECH12 s max. zátěží 12kN je určená pro univerzální kabely EXCEL, FXCEL a AXCES. Svorka umožňuje rychlou instalaci kabelu protažením přes integrovanou kladku. Svorka je určená pro kabely do max průměru 48mm.

 

 
Spirála

Kotevní spirály

Kotevní spirály slouží k uchycení kabelu na kotevní hák. Kotevní spirály se používají o různých délkách v závislosti na zvoleném kabelu.

 

 

Kotevní šroubový napínák

Kotevní šroubový napínák slouží k uchycení kotevní spirály na hák podpěrného bodu. Napínák zajišťuje správné napnutí kabelu v rozponu.

 

 
Minimalizovat

Zemní kabely

Třížilové kabely nkt cables AB pro zemní instalaci jsou vyráběny pouze s XLPE izolací a ze snadno recyklovatelných materiálů. Kabely jsou jednoduše instalovatelné klasickou metodou a jsou velice vhodné pro strojové ukládání - pluhování.

Zemní kabely nkt cables AB

Třížilové kabely nkt cables AB pro zemní instalaci jsou vyráběny  pouze s XLPE izolací a ze snadno recyklovatelných materiálů. Kabely jsou jednoduše instalovatelné klasickou metodou a jsou velice vhodné pro strojové ukládání – pluhování. Třížilová konstrukce zaručuje nižší proudové ztráty oproti jednožilovým kabelům. Zemní kabely nkt cables AB mají výborné vlastnosti při instalování za nízkých teplot a vysokou odolnost proti vlhkosti a působení chemikálií.

AXAL-TT PRO

AXAL-TT PRO 12/20kV

Třížilový zemní kabel s vysoce odolným pláštěm, hlinkovým vodičem a hliníkovým stíněním uloženým ve vodivém profilu. Vhodný pro instalaci pluhováním, nebo pro pokládku bez pískování. AXAL-TT PRO je kabel s moderní konstrukcí instalovatený za teplot od -20°C po 40°C. Vyráběné průřezy 3×25 – 3x300mm2, speciální verze kabelu až do průřezu 3x400mm2.

 

 
AXAL-F-TT PRO

AXAL-F-TT PRO 36kV

Třížilový zemní kabel s vysoce odolným pláštěm, hlinkovým vodičem a hliníkovým stíněním uloženým ve vodivém profilu. Vhodný pro instalaci pluhováním, nebo pro pokládku bez pískování. AXAL-TT PRO je kabel s moderní konstrukcí instalovatený za teplot od -20°C po 40°C. Vyráběné průřezy 3×95/35 a 3×240/50mm2.

 

 
AXCEL-LT

AXCEL-LT

Třížilový zemní kabel vhodný pro uložení v zemi, v kabelových kanálech, na kabelových lávkách a pod vodou. Kabel s hliníkovým vodičem, XLPE izolací, měděným drátkovým stíněním a PE pláštěm. Lze dodat i v nehořlavé úpravě pod označením AXCEK/AXCEQ. Kabel je instalovatený za teplot od -20°C po 40°C. Vyráběné průřezy 3×50/16 až 3×240/35mm2.

 

 
Minimalizovat

Oheňretardující kabely

Třížilové kabely nkt cables AB AXCEK-LT a AXCEQ se sníženou hořlavostí pláště. Kabely třížilové konstrukce nkt cables AB jsou výhodným řešením pro omezené kapacity kolektorů a kabelových kanálů.

Oheňretardující kabely nkt cables AB

Pro potřeby vyšší protipožární bezpečnosti, případně pro instalaci do kolektorů a kabelových kanálů nabízíme kabely se zvýšenou protipožární odolností a bezhalogenové kabely dle normy IEC 332-3. Třížilové kabely poskytují možnost lépe využít omezené prostory kolektorů a kabelových kanálů.

AXCEK-LT

AXCEK-LT

Třížilový kabel s protipožární odolností dle normy IEC 332-3 kat. C, hlinkovým vodičem a měděným drátkovým stíněním. Vhodný pro instalaci do kolektorů, kabelových kanálů a budov s možností uložení přímo do země. AXCEK-LT  je instalovatený za teplot od -20°C po 40°C. Vyráběné průřezy 3×50 – 3x240mm2.

 

 
AXCEQ

AXAQ-LT

Třížilový kabel s protipožární odolností dle normy IEC 332-3 kat. B, bezhalogenovým pláštěm, hlinkovým vodičem a měděným drátkovým stíněním. Vhodný pro instalaci do kolektorů, kabelových kanálů a budov s možností uložení přímo do země. AXAQ-LT  je instalovatený za teplot od -20°C po 40°C. Vyráběné průřezy 3×50 – 3x300mm2.

 

 
Minimalizovat